Wirtualna asystentka i jej specjalizacja

with Brak komentarzy

Przypuszczam, że nazwa wirtualna asystentka kojarzy Ci się nie tylko z pracą zdalną, ale też  z pracą administracyjną. Np. taką, którą wykonuje sekretarka. Prawda? Od dziś Twoja wiedza na temat tego zawodu ulegnie zmianie. Bo wirtualna asystentka, to tak naprawdę człowiek orkiestra. Może mieć różne specjalizacje i nie tylko administracyjne umiejętności. Zapraszam do lektury.

Wirtualna asystentka i jej specjalizacja

Wirtualna asystentka i jej specjalizacja

Sekretarka, Virtual Office Manager

To wirtualna asystentka, która zajmuje się sprawami biurowymi takimi jak: porządkowanie dokumentacji, wystawianie faktur, tworzenie zestawień. Sporządza także notatki, oferty
i obsługuje biuro mailowo oraz telefonicznie. Uczestniczy w spotkaniach, z których sporządza raport. Może realizować zamówienia dla firmy i dzwonić  w ważnych sprawach firmowych.

Social Media Manager, Social Media Ninja

Czyli specjalistka od mediów społecznościowych. Obsługuje social media pod kątem wizualizacji, sporządza strategie, plany postów, robi grafiki, ustawia reklamy na media społecznościowe, nadzoruje kampanie. Jest odpowiedzialna za wizerunek firmy w social mediach.

 

Specjalistka od Word Press, Specjalista ds. obsługi stron internetowych

Utalentowana technicznie, choć niekoniecznie wszystkiego można się nauczyć, wirtualna asystentka może odpowiadać za obsługę stron internetowych, a także może sama te strony tworzyć dla swoich klientów. Zajmuje się także blogiem, umieszczaniem wpisów w kokpicie strony.

Concierge

Wizyta u lekarza, spotkanie w restauracji, zakup biletów lotniczych lub prezentu dla żony – takie zadania często są realizowane przez wirtualne asystentki. Przedsiębiorcom trudno jest zaplanować czas wolny, przypilnować wizyt kontrolnych. Takie zadania również są realizowane
w specjalizacji concierge. Jest to tzw. asystent osobisty.

Project Manager

Wirtualna asystentka jako koordynator projektu to jedna z moich specjalizacji od początku mojej działalności. Realizowałam już kilka projektów, nadzorowałam je kompleksowo, począwszy od stworzenia  planu marketingowego po wypuszczenie produktu na rynek.

Specjalista ds. edytowania materiałów filmowych / transkrypcji

Obróbka materiałów filmowych, transkrypcja nagrań, montaż podcastów to także zadania, które można powierzyć wirtualnej asystentce, jeśli oczywiście  jest to w zakresie jej specjalizacji.

Wirtualna asystentka jako Content Writer

Tworzenie treści na bloga, dla postów na social media jest zadaniem wielu asystentek, które mają lekkie pióro, wiedzę o SEO i o regułach pisania do sieci.

 

 

Reasumując, wirtualna asystentka może mieć różne specjalizacje, może także wykonywać poszczególne zadania z każdej z wyżej wymienionych profesji.  

Ja specjalizuję się w tworzeniu treści jako content writer,  koordynowaniu projektów i prowadzeniu mediów społecznościowych. Bardzo dobrze znam się również na tworzeniu bloga od podstaw. Jeśli chciałbyś mi zaufać i razem ze mną budować swój biznes, to śmiało, nie czekaj, tylko dzwoń i dowiedz się jak wygląda współpraca z wirtualną asystentką.

Zostaw Komentarz