Jak rozkręcić biznes?

with Brak komentarzy

Masz pomysł na biznes i zastanawiasz się jak go rozpromować? Może ulotki, plakaty przychodzą Ci do głowy, albo szeroko pojęte wsparcie agencji marketingowej ? Nie wiesz jak ruszyć? Bardzo prosto, z pomocą internetu i wirtualnej asystentki. Rozpromowanie  biznesu, zwłaszcza takiego, który nie jest innowacyjny, wymaga nakładu pracy i inwestycji, jednak wszystko jest do zrobienia!

Kiedyś nie mieliśmy dostępu do sieci, dziś jest znacznie łatwiej dotrzeć do grupy docelowej właśnie dzięki niej. Wystarczy tylko spełnić kilka warunków, które znacznie ułatwią Ci start w biznesie.

Obserwuję czasem wśród osób zainteresowanych moimi usługami działanie nazywane potocznie, kolokwialnie „na pies chap”. Założę Facebooka, bo wszyscy tak robią, nałapię fanów wśród znajomych swoim i ich.

No dobrze, ale potem fajnie wyglądające konto nie przynosi korzyści. Nikt nie lajkuje postów, które nie do końca są przemyślane, a poza tym tak naprawdę ktoś polubił konto z uprzejmości. W związku z tym właściciel firmy nie dociera do osób zainteresowanych contentem. Firmy nie inwestują też w strony internetowe, po co skoro Facebook jest za darmo?

Proszę Ty tak nie rób!

Facebook owszem, WWW must have!

 

Facebook  jest za darmo, ale nie jest nasz! Ma swojego właściciela, którym jest Mark Zuckerberg. W każdej chwili, jeśli uzna to za stosowne, może zlikwidować konto, poza tym historie o przejęciu konta, czy zhakowaniu są prawdziwe. Znam kilka.

Natomiast strona internetowa należy do nas i jeśli tylko będziemy o nią dbać, opłacać domenę, serwer i aktualizować i przy tym prowadzić social media to możemy świetnie rozpromować firmę.

W sieci jesteś w stanie zdziałać bardzo dużo sam albo ze wsparciem asystentki, której nie musisz zatrudniać na etat, tylko na godziny i jeszcze fakturę dostaniesz ?.

 

Jak rozkręcić biznes?

 

 

Jak rozkręcić biznes? Oto moje rady!

 

Planowanie pozwoli Ci wyeliminować błędy na wczesnym etapie biznesu, oszczędzi Ci stresu, nie łapiesz się zbyt wielu rzeczy naraz, funkcjonujesz sprawniej w biznesie. Planować w biznesie warto z góry, na cały rok, czyli długoterminowo i krótkoterminowo także z podziałem na kwartały i miesiące.

W związku powyższym potrzebujesz biznesplanu, który pozwoli Ci kompleksowo planować korki w Twoim biznesie.

 

Być może Twój pomysł na biznes nie jest innowacyjny, może masz już konkurencję na rynku. Warto pomyśleć o tym, jak się wyróżnisz. Jeśli chcesz się zajmować czymś, czego jest już sporo, to zastanów się jak przyciągnąć uwagę odbiorców właśnie do Ciebie – znaleźć wyróżnik konkurujący z innymi, wbrew pozorom to wcale nie musi być nic oryginalnego.

 

Dla kogo jest Twój produkt? Proszę, nie odpowiadaj dla każdego, bo wówczas nikt go nie kupi. Nie dotrzesz do każdego, przynajmniej nie na tym etapie biznesu. Dużo skuteczniejsze jest dotarcie do małej społeczności, która udzieli Ci realnego wsparcia i zbuduje dla Ciebie wiarygodną markę. Wybierz taką grupę, która doceni Twoją propozycję. Nie dasz rady być z każdym w kontakcie, uwierz mi, takie działanie mikro będzie o wiele bardziej efektywne.

Znacznie prościej jest stworzyć produkt i markę idealnie dopasowaną do potrzeb mniejszej i bardziej konkretnej grupy, dobrze ją poznać, zbadać jej zapotrzebowanie i zadowolenie.

 

Jak zacząć z biznesem ? Zadbaj o:

 stronę www
optymalizację strony pod słowa kluczowe SEO
 blog – pomoże Ci promować firmę w Google
  wizytówkę w Google Firma
 dedykowane social media, pod Twoją grupę docelową
content plan na social media – czyli treści, grafiki, filmy
barter – na początek pomaga rozhulać biznes
Google Analytics do mierzenia efektów
płatną  promocję: Facebook ADS, czy Google ADS

 

 

Jak rozkręcić biznes? Z moją pomocą.  Zapraszam do współpracy. Pomogę Ci ogarnąć plan marketingowy, zbadać grupę docelową, zrobić stronę www. Pomogę Ci wybrać odpowiedni kanał komunikacji (Facebook, Instagram) dobrać formę przekazu i zbudować content plan.

Ruszymy z przysłowiowego kopyta, przeprowadzę Cię przez zakamarki biznesu online, który w dzisiejszych czasach jest dedykowany każdej branży. Zapraszam na bezpłatną konsultację.

 

Jeśli uznasz, że mój wpis jest wartościowy, to proszę podziel się nim z innymi osobami, które mogę być zainteresowane tematyką z zakresu  biznesu online.

 

Interesuje cię współpraca z wirtualną asystentką? Myślisz o takim wsparciu? Zachęcam do pobrania darmowego e-booka pt. 10 błędów, które popełniasz rozpoczynając współpracę z wirtualną asystentką.

 

 

 

Zostaw Komentarz