Jak pracuje wirtualna asystentka?

with Brak komentarzy

Wirtualna, a pracuje całkiem na serio. Nie ma jej w biurze, jednak zadania są zrealizowane na czas.
Jak to możliwe, jak pracuje wirtualna asystentka?

Wciąż spotykam się z pytaniami: a kim właściwie jest ta wirtualna asystentka, co ona robi, jest asystentką i pracuje zdalnie? Jak to możliwe, skoro pojęcie asystentki kojarzy nam się z bieżącym i bliskim wsparciem. Oczywiste jest, że gabinet prezesa firmy sąsiaduje z jej biurem. Tak i ja z tym nie polemizuję. Jednak asystentka może pracować równie wydajnie w zaciszu domowego biura i wtedy jest wirtualna, a jak to wygląda z zaplecza, opowiem w dzisiejszym artykule.

jak pracuje wirtualna asystentka

 

 

Wirtualna asystentka pracuje..

W szlafroku, dresie, kapciach, z ręcznikiem na głowie i drinkiem z parasolką, laptopem na kolanach ..stop wróć! Ja tak nie pracuję, ale mam koleżanki z branży, które np. lubią pracować w dresie i za to cenią sobie pracę zdalną.

Bo wirtualna asystentka pracuje zdalnie, ? to jest sprawa, która nie budzi wątpliwości. Nie zastaniesz jej rano w biurze, a możliwe, że spotkasz się z nią na zoomie lub w innej aplikacji, wspierającej pracę zdalną.

 

Podstawa pracy wirtualnej asystentki

Podstawą w pracy wirtualnej asystentki jest stały i dobry kontakt z jej klientem. Dlatego ja praktykuję korespondencję mailową, ponieważ zawsze mogę do niej wrócić, zerknąć na ustalenia, gdy mnie lub klienta zawiedzie pamięć. Raz na tydzień, dwa razy w miesiącu spotykam się z klientem na zoomie, lub google meet żeby ustalić cele tygodnia lub podsumować jakiś etap naszej pracy. Pracuję na Trello i Asanie- programach do pracy zdalnej, zespołowej,  gdzie wspólnie z klientem rozpisuję zadania na każdy dzień.   

 

Jak nam płacą?

Wirtualna asystentka sprzedaje swoje usługi w pakiecie godzin, który potem rozlicza na podstawie  programu do monitorowania czasu pracy. Raport z programu jest na bieżąco przedstawiany klientowi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozliczyć się z klientem ryczałtem. Ja również tak robię, przy pracach zadaniowych, projektowych.

 

Czy umowa to konieczność?

Nie. Nie musimy podpisywać umowy, jeśli mamy ustalenia mailowe i w nich jest opisany zakres pracy oraz wszystkie zadania możemy rozpocząć współpracę fakturą. Ustalenia mailowe również są podstawą do dyskusji, w razie jakiś niejasności. Ja zawsze przedstawiam klientowi możliwość podpisania umowy o współpracę.

 

Czy wirtualna asystentka jest na wyłączność?

Niestety bardzo często nie. Posiadamy zazwyczaj kilku klientów. Jednak zawsze masz szanse stać się klientem VIP. Jeśli Twoja firma wymaga dużego wsparcia, jeśli masz do zaoferowania sporo angażujących, ciekawych zadań to niewykluczone, że wirtualna asystentka będzie Cię wspierała przez kilka lat i będziesz jej kluczowym klientem.

 

W czym pomaga wirtualna asystentka

Dobrze czujemy się w pracach administracyjnych, marketingowych, technicznych pracach związanych ze stroną internetową i wielu, wielu innych. Prawdę mówiąc, wirtualna asystentka to osoba wszechstronna, dobrze wykształcona i wyspecjalizowana. Odciąża przedsiębiorcę z różnych codziennych zadań. Zapytaj ją, w  czym może Ci pomóc, ?.
Jeśli potrzebujesz ogarnąć sprawy osobiste tj. wizyta u dentysty, nowy telewizor do salonu, to wirtualna asystentka zrobi dla Ciebie research i wybierze najlepsze opcje dostępne
na rynku.

Jeśli chcesz poznać moją ofertę, to serdecznie zapraszam do kontaktu i do niezobowiązującej 30- minutowej konsultacji. Opowiesz mi o swoich potrzebach, a ja przedstawię Ci możliwości współpracy.

 

Nie czekaj, już dziś zrób pierwszy krok, aby wznieś swój biznes na wyższy poziom zarządzania i zyskać więcej czasu na życie poza pracą.

 

Zostaw Komentarz